Home

Festiwal muzyczny - przygotowania

Super User. Opublikowano w Rozrywka

Śpiew, światła, impreza do białego rana, tańce, barwne stroje, popularne zespoły na scenie – szaleństwo, trwające kilka dni. W ten sposób przedstawia się opis każdego kilkudniowego koncertowania – tak w Polsce, jak i za granicą.


Każdy, niezależnie od wieku, choćby trochę oczekujący pięknych wspomnień, powinien pojechać na jakikolwiek festiwal muzyczny. Kto jeszcze nie miał okazji tego przeżyć, niech wie, że jak raz pojedzie, to już nigdy jeździć nie przestanie. Pierwszy krok może być jednak niepokojący, dlatego że nawet na festiwalową zabawę powinno się stosownie przyszykować.
Na start zorganizować trzeba miejsce, gdzie będziemy spali. Najlepiej, gdy inicjatorzy wydarzenia sami proponują nocleg, czyli zwykle kemping. Taka opcja jest najkorzystniejsza, między innymi przez bliski dystans od festiwalu, jak również najtańsza opcja.


Decydując się na pole kempingowe, nie obejdzie się bez zabrania własnego namiotu, śpiwora oraz karimaty, czyli pianki, pełniącej funkcję materaca, która sprawi, że kamienie i patyki nie będą wbijały się w plecy, a także która chroni przed wilgocią ziemi.


Poleca się wziąć też powerbanka, dlatego że na polu namiotowym nie ma prądu, a naładowany telefon warto przy sobie nosić, tak samo jak latarkę, szczególnie w nocy, gdy przyjdzie pora na znalezienie toalety. Na koncertach ustawiane są toitoie, w których prawie nigdy nie ma ręczników papierowych, warto więc nosić przy sobie chusteczki. Gdzie podczas festiwalu nosić cenne przedmioty? Najbezpieczniej zawsze ze sobą. Można zainwestować w sportową nerkę, w której będzie miejsce na telefon, dowód, kartę. Zastanawiając się nad tym, co założyć, powinno się wziąć pod uwagę, że najlepiej, by strój był uniwersalny. Owszem, podczas upału nie trzeba się martwić, lecz pogoda potrafi zaskoczyć, lepiej więc być gotowym na ulewę i chłodne dni.


Tak przedstawiają się najważniejsze wskazówki na właściwe przygotowanie do festiwalu. Przybywając na miejsce zazwyczaj dostaje się tasiemki na nadgarstek i rozpiskę koncertów. Wtedy zaczyna się muzyczna przygoda.

Tags: muzyka festiwal przygotowanie