Home

Kultura w sieci – które portale należy śledzić?

Super User. Opublikowano w Rozrywka

violins 1838390 1920Egzystujemy w epoce szerokiej dostępności do internetu. Rzecz jasna większość z nas nie wykorzystuje pełnego potencjału tego wynalazku i czas marnotrawi na oglądanie filmików z kotami. Cieszy jednak, że tworzonych jest coraz więcej serwisów, które umożliwiają nam obcowanie z kulturą i sztuką bez opuszczania czterech ścian. To naprawdę świetne zjawisko.

Rzecz jasna ludzie są już chyba przyzwyczajeni do faktu, że seriale i muzyka są osiągalne w sieci legalnie za niewielką opłatą. Serio – te 30 zł miesięcznie za Prime'a czy Tidala zdaje się śmiesznie niską kwotą za ten ocean możliwości, które daje nam ów soft. Tym bardziej jeśli zestawimy to z kosztem wejściówki do muzeum lub płyty winylowej. Od wielu lat marzy mi się coś jeszcze – kino online. Aby była możliwość obejrzenia nowości, na legalu, w high definition. A może do tego z przyjaciółmi przy pomocy technologii VR? Nie jest to na pewno łatwe do wykonania, musiałby się w to zaangażować rzeczywiście dobry software house. Samo oprogramowanie to jednak nie wszystko, do rozwiązania pozostałoby mnóstwo pozostałych formalności, jak chociażby tantiemy. Byłoby to skomplikowane wyzwanie.

Nawiasem mówiąc, warto poznać możliwości, które niesie ze sobą współpraca z software house'em. Firmy tego typu wyspecjalizowały się w przygotowywaniu szytych na miarę rozwiązań powiązanych ze światem online. Jedne wyspecjalizowały się w tzw. aplikacjach webowych, pozostałe idą w stronę świata mobile. Z ich pomocy korzystają firmy na całym globie, nie zawsze tak znane jak Tidal lub Netflix. Dedykowanego oprogramowania dla firm potrzebować może już nawet kilkunastoosobowa firemka. W końcu w dwudziestym pierwszym stuleciu zdecydowana większość prac odbywa się w sieci. Dlatego też sprawny producent oprogramowania może okazać się przydatny w najmniej oczekiwanym momencie.theater 1713816 1920

Nadmienię, że takowe przedsiębiorstwa są też w stanie zaprogramować tzw. MVP. Jeżeli mamy świetny pomysł i chcemy przetestować, czy ma szansę na sukces - jest to świetna opcja. Wspominam o tym, jako że mogliście nie mieć takiej świadomości.

Wracając do kultury w internecie – doskonałe jest to, że bilety do teatru możemy sobie rezerwować bez opuszczenia mieszkania, brać udział w konferencjach leżąc w łóżku, czy chodzić po wirtualnych galeriach sztuki. Technologie webowe fascynują mnie coraz bardziej i korzystam z tych możliwości coraz częściej.

Tags: kultura w sieci kultura online