Home

Ciekawe hobby - kolekcjonowanie modeli samochodów

Super User. Opublikowano w Rozrywka

kolekcjoner modeli samochodówSamochody to zainteresowanie dla wielu facetów. Czasem zupełnie niewinne, polegające w zasadzie na przeglądaniu zdjęć i marzeniu o zakupie maybacha, a od czasu do czasu przeistaczające się w długie dni spędzone w garażu i dłubanie we własnym zakresie nad swoim audi lub peugeotem. Jeszcze inni ludzie wszakże zbierają modele aut. I to nie tylko jako dzieci.

Ktoś może rzec, iż jest to hobby takie jak każde inne. Zobowiązuje do wiedzy, częstokroć poświęceń, jak i również całkiem zasobnego portfela. Rzecz jasna zwykłego resoraka da się nabyć za grosze, ale jeśli już mamy pewną kolekcję i zależy nam na zaawansowanych modelach o określonych wymiarach - wtenczas fundusze niesłychanie pomagają. Tak jak skądinąd we wszystkich innych wymiarach naszego istnienia.

kolekcja modeli samochodówNie kolekcjonuję modeli aut, niemniej jednak posiadam pewnego znajomego, który się tymże zajmuje od co najmniej kilkunastu wiosen. Jego kolekcja w tym momencie sięga, jeśli nic się ostatnimi czasy nie zmieniło, około 300 modeli. Wygospodarował na nie niezależny pokoik i wierzcie mi – wygląda to powalająco. O każdym modelu jest mi w stanie cokolwiek powiedzieć i robi to z prawdziwą pasją. Niektóre modele są nawet nieodpakowane, więc nie ma możliwości, by je dotknąć. W kolekcji jest niemal wszystko – od normalnych mercedesów, jakie spotkamy na rodzimych drogach, poprzez wielkie terenówki, jakie uświadczymy na drogach chyba tylko i wyłącznie w USA, po ekskluzywne pojazdy wyścigowe jak i klasyki motoryzacji. Naprawdę, robi to wrażenie.

Natomiast moje przygody z samochodami na nieszczęście na ogół wiążą się z wizytami w autoserwisie. Mam Renault - francuski samochód o wyśmienitej renomie i, jak by nie było, niedrogi w użytkowaniu. Generalnie nie mogę się do niego przyczepić. Okazuje się tymczasem, iż wszelkie te projektowane we Francji pojazdy są tworzone z myślą o zachodnich, zadbanych ulicach. Nic zatem dziwnego, iż nie wytrzymują w konfrontacji z polskimi drogami. W większości wypadków wyeksploatowaniu ulega tzw. tylna belka. To element zawieszenia znamienny dla starszych modeli peugeota lub citroena. Więc cóż uczynić... ponieważ jeżdżę dużo, blisko raz na 2 sezony czeka mnie wizyta u mechanika samochodowego w tej konkretnie sprawie. Szczęśliwie posiadam zaprzyjaźnione miejsce. W przeciwnym wypadku prawdopodobnie trzeba by zmienić samochód na włoski :)

O czym innym przecież... Kolekcjonowanie modeli pojazdów to doskonałe hobby. Wymaga jednak przestrzeni, wytrwałości jak i pewnych środków finansowych. Oraz dodatkowo samozaparcia – poniektórych modeli nie opłaca się wyjmować z pudełka, ponieważ spada ich wartość. Natomiast pokusa jednak potężna.

Tags: modele samochodów kolekcje hobby