Home

Ogrody dziełami sztuki współczesnej

Super User. Opublikowano w Artykuły

zywoplot sztukaZnane ekranizacje są inspiracją do zagospodarowania własnego ogrodu. Piękne ogrody często stanowią dalszy plan kinowych perypetii. Przekonaj się, w jaki sposób można przenieść filmową inspirację do własnego ogrodu! Czy, aby zaprojektować wymarzony ogród wystarczy kilka akcesoriów lub stylizowane zestawy mebli i kanapy ogrodowe, a może potrzeba ci czegoś więcej?

Działka na wierzchołku budynku?

W produkcji „Jak w niebie”, ale również w niektórych głośnych i mniej znanych odcinkach seriali jest motyw ogrodu uformowanego na szczycie kamienicy. Projektant owego ogródka musiał więc stworzyć w zasadzie wszystko od zera, na betonowej powierzchni pozbawionej naturalnych miejsc zaczepienia. Kwiaty muszą być umieszczone w donicach, nie ma też sposobności istnienia na takim podłożu prawdziwych zieleni. W celu poprowadzenia dróżek w tym nietypowym miejscu projektant zdecydował się na drewno i kamyki. Dokładnie te dwa komponenty w dużej mierze decydują o całości wystroju. Nieopodal krawędzi ogrodu rozmieszczone zostały meble ogrodowe. Dominują dodatkowo leżaki rattanowe, parasole, stoły czy kanapy ogrodowe.

Czarodziejski ogródek ogród dzielow niecodziennym guście

Ogródek z produkcji pt. „Tajemniczy ogród” to wzór naturalnego zagospodarowania przestrzeni. Występuje tu m.in. nieregulowana roślinność, kamienna fontanna, ale też meble ogrodowe lub kamienne elementy. W takich obszarach nie powinno się zbytnio ingerować w pejzaż i należy w odpowiedni sposób dopasować zestawy mebli. Górować będą w tej aranżacji meble z naturalnych materiałów. Bardzo mile widziane będą również kanapy ogrodowe zrobione z drewna czy wikliny i leżaki rattanowe. Można też postawić na drewniane ławki ogrodowe .

A gdyby tak wyhodować gęste żywopłoty? Można by wówczas uformować je wedle swojej wizji, podobnie jak tytułowy bohater filmu „Edward Scissorhands”. Niestety tutaj trzeba by jednak mieć w posiadaniu spory kawałek ogrodu.

Ciekawostką jest fakt, iż w kinowych ekranizacjach niemalże wcale nie pojawiają się ogrody z warzywami. Zdecydowanie częściej spotyka się z kolei sady i winnice. Ale to już zupełnie inny temat.

Tags: filmy sztuka ogródek