children g83c6175ec 1920Abstrahując od krańca świata – każde dziecko ma potrzebę zabawy. To przede wszystkim przyjemność i spędzanie beztroskiego czasu w zwyczajny dla dziecka sposób, niemniej jednak także i kwestia nauki poprzez zabawę. W wielu częściach świata dzieje się to zupełnie w inny sposób. Tak jak w kwestii języka, ubioru i obyczajów - naturalnie i tu jest to różne dla rożnych regionów. To jak odbywa się zabawa i przy wykorzystaniu jakich gadżetów się odbywa - zależy to od regionu - zatem kultury, ale podobnie od poziomu ekonomicznego poszczególnego kraju.

Czym się bawią najmłodsi w krajach Afryki? Jakie zabawy są najpopularniejsze w Indiach? Odpadki, liście, kije, zatem ogół tego czym też bawiliśmy się w Polsce jakieś trzydzieści lat temu. Co więcej – najmłodsi bawią się tym, co przywiozą turyści, tak jak w przypadku farmaceutyków, ubrań czy żywności. Podczas gdy w zamożniejszych częściach świata - w tej chwili do użytku mamy pełną paletę barwnych błyszczących i wydających różne odgłosy zabawek.

Czy wobec tego dzieci z uboższych krajów mają dużo gorzej w tej sferze? To zależy. Nie – o ile mówimy o wpływie takowych zabawek na rozwój wyobraźni. Na przekór pozorom - dużo więcej można wymyślić mając do dyspozycji butelkę niż na przykład gry video.

Odchodząc od wpływania na rozwój fantazji – ważny jest podobnie sprawa ekologii. Aby stworzyć zabawki na skalę Europy zachodniej – potrzebna jest cała masa energii. Prąd dla firm, które produkują zabawki – jest najczęściej wysokim obciążeniem, stąd należy rozważyć optymalizację. Warto zatem zorientować się jak zmienić dostawcę prądu, tak aby wydatki te zdecydowanie okroić. Oprócz realnych kosztów i policzalnych korzyści pieniężnych, znacząca jest też kwestia ekologii.

Przedsiębiorcy głowią się nad tym jak zmienić dostawcę energii elektrycznej, aby obniżyć koszta w fabryce. control gaba69af9a 1920Patrzą także na redukcję śladu węglowego w firmie - następnie takie zabawki oznaczone są symbolem przyjaznych środowisku – co ma znaczenie dla całego współczesnego otoczenia – tak jak dla tej wschodniej, czy zachodniej części świata.

Rozmyślając o niwelowaniu poszczególnych kosztów w firmie powinno się rozważyć także takową kwestię - w jakiej ilości użytkuje się gaz dla firm? (oferty na dostawę gazu dla firm porównasz na https://ecodlabiznesu.pl/gaz-dla-firm/) Bo jeżeli jest to spora ilość – zasadna może okazać się dodatkowo zmiana dostawcy gazu. W tenże sposób nie tylko przyczynimy się do działań ekologicznych, ale dodatkowo zachowane pieniądze damy radę przekazać na wsparcie dla dzieci z krajów afrykańskich lub innych mniej rozwiniętych rejonów świata. Nie wyrównamy szans wszystkim, ale może spowodujemy że któreś dziecko będzie szczęśliwsze!