Home

Dlaczego targi rękodzieła cieszą się takim zainteresowaniem?

Super User. Opublikowano w sztuka

business 1032676 1920Pomimo tego, że świat w chwili obecnej funkcjonuje w dużej mierze w internecie, nadal niesłychanie popularną formą są eventy targowe. Są one aranżowane systematycznie w dużej ilości branżach, takich jak inwestycje, motoryzacja, czy śluby. Wydarzenia te na ogół przyciągają sporo zainteresowanych.

Najfajniejszą według mnie kategorią w tej kwestii są bezsprzecznie wydarzenia targowe rękodzieła - ubrań od niszowych projektantów, wyjątkowej ceramiki, autorskich ilustracji itd. Imprezy targowe te organizowane są głównie w większych miejscowościach. Opcja ta jest pewnie dla licznej grupy ludzi wadą. To co zdecydowanie z kolei jest dużym plusem na tychże imprezach to wyjątkowość produktów. Są one unikalne, wykonane na podstawie pomysłowości wytwórcy.

Dobrym tego przykładem są rzeczy szyte przez regionalnych artystów. Postawiony niedaleko danego stoiska roll-up dwustronny informuje nas o twórcy wyrobów. Tego typu ubrań nie jesteśmy w stanie zakupić w znanym sklepiku, a już w żadnym razie nie w popularnych sieciówkach. Są one wykonane z dobrych materiałów, charakteryzują się malowniczymi barwami, ciekawym kształtem. Takie odzienie jest oczywiście dużo bardziej kosztowne, ale są bardziej trwałe, ale co istotniejsze - niepowtarzalne, dzięki czemu bez trudu będziemy mogli odróżnić się na tle innych. 02-08-2021 14:00:06Fajną opcją są ścianki reklamowe – na tle których często robimy sobie foto w ciekawym ubiorze. Bez wątpienia projektanci zdają sobie sprawę z tego, że przeważnie wrzucimy takie zdjęcie na facebooku – co przyczyni się do dodatkowej reklamy.emancipation 156066 1280

Regularnie aranżowane są też targi plakatu i ilustracji. Możemy spotkać się na nich z nietuzinkowymi wytworami, odręcznymi wykonanymi ilustracjami do książek dla dzieci, kolażami wykonanymi w różnych technikach, czy efektami pracy dłutem. Lada wystawiennicza z prezentującymi się elegancko pracami artystów, fascynuje swym urokiem, stylistyką i kolorytem. Trybunka wystawiennicza, na jakiej rozmieszczona jest samodzielnie zrobiona sztuka użytkowa jest dużo bardziej ciekawa estetycznie, niżeli wyłożone na niej tradycyjne foldery promocyjne.

Wyjątkową kwestią jest również atmosfera na takowych wydarzeniach. I chociaż same akcesoria – lady reklamowe, czy zaaranżowane standy – bywają takie same jak na targach budowlanych, edukacji, czy ślubnych – panuje w tym miejscu zupełnie odmienny klimat. Podczas gdy wystawcami są twórcy, nieczęsto mają oni wyraźną potrzebę konkurencji, są wręcz otwarci i ciepło usposobieni do innych, a w atmosferze unosi się woń artyzmu.

Tags: rękodzieło targi