Home

Sztuka jako terapia, czyli w jaki sposób zadbać o stan psychiczny pociechy

Super User. Opublikowano w sztuka

fantasy g72917bb0f 640O stan psychiczny trzeba troszczyć się w każdym wieku. Stworzono wiele metod pobudzania postępu pociechy, a jako przykład podać można terapię sztuką. To idealna zabawa, dostarczająca niezauważonych wcześniej talentów.

Co wykorzystuje terapia sztuką?
Sztuka jest działalnością pozwalającą na wyrażanie żywionych afektów i spostrzeżeń. Wykorzystuje się ją również w ramach dziedziny, którą jest psychoterapia dzieci. Opracowano szeroką grupę metod terapeutycznych, wspartych przede wszystkim na sztuce. Terapia sztuką oznacza wspólne zastosowanie sztuki i terapii, w których wykorzystuje się metody artystyczne.
Sztuka stanowi bardzo dobry sposób na pobudzenie uczuć i usprawnianie procesu komunikowania. Stąd też wiele czerpie z niej też coaching, w którego przypadku też jawi się ona niezmiernie wartościowa.

Sztuka jako forma terapii a jednocześnie zabawa
Terapia sztuką to coś zdecydowanie więcej niż tradycyjna metoda psychologiczna. Dla młodego człowieka stanowi ona formę zabawy, gwarantując jednocześnie okazję do przekazania swoich afektów i trudności. Podczas zajęć podczas jej prowadzenia, podstawowym instrumentem zawsze jest proces przekazu, szczególnie znacząca jest także bliski interakcja w trakcie prowadzonej razem zabawy.
Co istotne, terapia sztuką zapewnia szereg ciekawych opcji działania. Wykorzystujący ją psychoterapeuta może dostosować sposób jej realizowania do praktykowanej specjalności, a także do stanu swojego podopiecznego. Zobacz też gabinet psychoterapii: https://www.superego.com.pl/psychoterapia-indywidualna/

Korzyści płynące z twórczej terapii
boys g23244c7cf 640Terapia sztuką nastawiona jest na wyciszanie symptomów i eliminowanie zaburzeń psycho-rozwojowych. Zapewne każdy psycholog zgodzi się z tym, że jest to doskonała technika, jeżeli chodzi o maluchy. Kuracja odbywa się bowiem w tym przypadku poprzez ekspresyjne działania, co kieruje do prowadzenia zabawy oraz działań twórczych.
Terapia sztuką okazuje się miarodajna w zażegnywaniu konfliktów, a także w ograniczaniu poziomu stresu. Przynosi ona pozytywne wyniki także u tych pacjentów, u których występują trudności z zapamiętywaniem. Metodę tę stosuje również każda nowoczesna poradnia psychiatryczna. Wspiera ona rozwój poznawczy, sfery psychicznej i motoryczny najmłodszych.
Jaki jest długotrwały wpływ stres na zdrowie człowieka możesz przeczytać u źródła: https://www.superego.com.pl/wplyw-stresu-na-zdrowie-samopoczucie-i-psychike/
Należy na zakończenie nadmienić, że terapia sztuką okazuje się skuteczna podobnie jeżeli chodzi o maluchów, jak również u pacjentów dorosłych.

Po fachową pomoc psychologa, czy psychiatry można się udać, np. do dolnośląskiego centrum psychiatrii i psychoterapii: https://www.superego.com.pl/

Tags: dzieci pasje sztuka