Home

Egzotyczne doznania kulturalne

Super User. Opublikowano w sztuka

boys gfacbf28f4 640Wydaje się, że do końca roku wciąż daleko, tymczasem czas mija tak szybko, że ani się zorientujemy gdy minie. Dobrze jest zastanowić się wcześniej, jak będziemy świętować sylwestrową noc. Poza kresem roku może to stać się świetna sposobność do odwiedzenia ciekawego miasta i skosztowania fascynującej cywilizacji. Sylwester w ciepłych krajach to możliwość, żeby w ciągu zimy zasmakować odrobinę słońca i przeżyć przygodę życia. W jakim kierunku można się wybrać?

Atrakcyjnym krajem na sylwestrowy wypad jest Islandia. Zwiedzanie tejże nietuzinkowej wyspy gwarantuje piękne krajobrazy i styczność z ciekawą kulturą. Twierdzi się, że łączą się tam cztery siły przyrody - to racja. Zdrowe powietrze, dziewicza natura, góry i lodowce to ledwo ułamek tego, co dane jest poznać w tym małym państwie. I to zapewne uformowało jego kulturę, której niewątpliwie można posmakować w sylwestrową noc. Unikalna kuchnia i ”celtycka” muzyka, które formują się od średniowiecza olśnią wszystkich. I to wszystko pod podbiegunowym nieboskłonem.

Azja kojarzy się szczególnie z Japonią lub Iranem. I z tymi krajami często utożsamia się ten gigantyczny kawałek świata. Niemniej jednak na Sylwestra dobrze pojechać w podróż do Tajlandii. Koszt, w konfrontacji z przeżyciami, jest nieduży. Jest to właściwe miejsce dla osób, które chcą wrażeń, a także tych którzy cenią bardziej kulturalne przeżycia. Majestatyczne masywy i kanion Pai wypełnią czas ruchliwym, zaś niezwykłe świątynie i intrygujące miasta zaintrygują entuzjastów historii. Sylwester za granicą przy aromatycznych daniach i nietuzinkowej muzyce stanie się znakomitym finiszem roku.

Niezwykłym kierunkiem na Sylwestra jest czarny kontynent. Rozległe safari, wyniosłe góry i miejscowe plemiona – czegóż chcieć jeszcze. Wspaniałym punktem są Zanzibar i Tanzania, w których surowość fauny i obecność ludzi kreują jedność. Osoby, które lubią eksplorować inne kultury, niewątpliwie zachwyci krajowa kuchnia i plantacja kawy. Na aktywnych oczekuje Kilimandżaro – wspinaczka, jaka wyczerpanie wynagrodzi niesamowitym krajobrazem.

Sporo ciekawych wypraw można odnaleźć na stronie Adventure Club Soliści

beach ga30a81d64 640Każdy zakątek świata posiada miejsca, które na zawsze pozostaną we wspomnieniach. Różnorodność krajobrazów i kultur, którą gwarantuje ziemia, umożliwia obrać kierunek, który najbardziej pasuje konkretnym gustom. 31 grudnia to wspaniały czas na ich poznanie.

Tags: sztuka kultura wyprawa