Home

Wyjazd, a Ty nie wiesz co zrobić z psem? Zabierz go ze sobą

Super User. Opublikowano w Uncategorised

dog 3786990 640Lato to niełatwy czas dla wielbicieli czworonogów. Trzeba im przecież zorganizować opiekę na termin nieobecności. Istnieje niemniej dodatkowa opcja. Psa można wziąć ze sobą. Także osoby podróżujące PKP mogą bez przeszkód zorganizować podróż z czworonogiem.

Komfort i bezpieczeństwo pupila

Przed kliknięciem „wyszukaj połączenie PKP” i zamówieniem noclegu, należy dokładnie rozważyć wszystkie szczegóły wyjazdu z pupilem. Przede wszystkim zwierzę powinno być przynajmniej w podstawowym stopniu przysposobione do przemieszczania się publiczną komunikacją. Ważne jest też, aby czworonóg reagował na podstawowe polecenia oraz umiał zachować się właściwie w miejscach publicznych. Powinno się także zadbać o niezbędne udogodnienia na podróż. Bez wątpienia dobrze zabrać podróżne legowisko i naczynko dające możliwość na ugaszenie pragnienia. Jeżeli masz pewność, iż Twój zwierzak doskonale wytrzyma podróż, śmiało możesz zrobić rezerwację biletów kolejowych.

Zasady przewozu zwierząt koleją

Podróżowanie z czworonogiem nie stanowi w tym momencie kłopotu. Przewozy regionalne na Dolnym Śląsku oraz w pozostałych zakątkach Polski gwarantują taką opcję. Warto jednak zawczasu poznać regulamin transportu psów u określonego przewoźnika. Sprawdzając rozkład jazdy PKP, trzeba więc zidentyfikować operatora konkretnego kursu, a potem zaznajomić się z jego regulaminem. Niemal w każdym przypadku wymaga się okazania wydruku dowodzącego, iż zwierzę posiada wszystkie konieczne szczepienia.

train 932835 640W przypadku mniejszych zwierzątek, podróżujących w zamykanym koszu, ich przejazd nic nie kosztuje. Dowód przejazdu powinno się zabukować dla dużego pupila, podróżującego bez transportera. Pies nie powinien jednak w żadnym wypadku znaleźć się na fotelu dla pasażerów. W większości przypadków wymaga się też, by pies przebywał na uprzęży i posiadał na sobie kaganiec. Obecnie można nabyć bilety kolejowe online także dla psa, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Podróż z czworonogiem koleją może okazać się rozsądnym rozwiązaniem. Powinno się tylko wcześniej zaznajomić się z wymogami przejazdów wybranego przewoźnika i stosownie wyszykować zwierzę do przejazdu pociągiem. Jeśli jednak preferujesz np. podróż rowerem to polecamy zaznajomić się z informacjami jak przewieźć pociągiem rower.

Tags: podróż pies w pociągu bilety online