Home

Jak poradzić sobie z tremą na scenie?

Super User. Opublikowano w Muzyka

lights 951000 1280Od dawien dawna wszelkie widowiska publiczne są kojarzone z lękiem. Niezależnie czy jesteś artystą muzykiem, czy wykonawcą teatralnym dającym występy przed publicznością – każde wyjście na scenę to spory stres. Jakimi sposobami sobie z nim poradzić?

Co zrobić żeby, obniżyć tremę przed występem?

Na pewno najważniejsze jest dobre przygotowanie. Znajomość tekstu, choreografii, czy programu powtórzone 100 razy dodadzą Ci odwagi. Istotne jest także dobre myślenie. Nie należy dążyć także do perfekcji, jeśli nawet zrobisz gdzieś omyłkę – nie martw się, to się czasem zdarza. Warto jednak mieć wiedzę, jak wydostać się w takiej sytuacji z opresji. Ważny jest także miarowy oddech.

Stres a suplementy diety

Aby nasz układ nerwowy działał prawidłowo, czyli także łatwiej radził sobie ze stresem, należy zatroszczyć się o prawidłową suplementację. Warto znać zaprzyjaźniony sklep z suplementami diety – żeby móc dostać fachową informację co i jak należy brać. Naturalne suplementy diety wzmocnią Twój organizm, a to pozwoli łatwiej radzić mu w chwilach stresu.

public speaking 3926344 1280Wysiłek na estradzie

Tancerzom, akrobatom i wszystkim innym artystycznym zawodom, które bezsprzecznie kojarzą się z wysiłkiem, pomocny będzie kolagen Arthro Complex – który nie tylko wspiera proces odbudowy stawów, ale również ułatwia prawidłowe działanie układu ruchu. Przy regularnym wysiłku fizycznym na scenie może on być pomocny.

Kondycja na co dzień

Dobrze jest także na co dzień zatroszczyć się zapobiegawczo o kondycję i dobry stan całego organizmu. Dlatego należy zatroszczyć się o odpowiednią suplementację i dbać o dostarczanie regularnie witamin. Potas, Sód, czy suplementy diety z wapnem powinny na co dzień zagościć w naszej apteczce. Z pewnością oprócz ogólnych składników trzeba także pamiętać o tych, które pomagają ci w chorobach jak np. suplementy na tarczycę.

Tags: trema artysta na scenie