Home

Atrakcja w kinach

Super User. Opublikowano w Rozrywka

Uwielbiam chodzenie do kina. Mogę nawet zaryzykować oświadczenie, że to jeden spośród mych ulubionych sposobów spędzania czasu. Wymaga regularnych wydatków, natomiast na pewno nie jest to najdroższe hobby. Ostatnio postawiliśmy ze znajomymi na seans w wersji IMAX. Czy warto iść na tego typu seans?

 

Ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi na takie zapytanie. Szczególnie, że byliśmy w kinie większą ekipą i każdy posiadał kompletnie odmienne zdanie na ten temat. Na pewno jest to coś nowego, więc każdy powinien choćby jeden raz tego typu seans zobaczyć. Dlaczego w końcu nie iść za rozwojem technologii i nie wykorzystywać dobrodziejstw dwudziestego pierwszego wieku?

 

Co dotyczy samej koncepcji posiadam wszakże mieszane uczucia. Z jednej strony wszakże wszelkie te efekty fajnie urozmaicały seans, zaś w szczególności przypadły mi do gustu ruszające się fotele a także pryskanie wodą. Mrugające światła z kolei były w ogóle zbędne - tylko przeszkadzały w odbiorze filmu. W odniesieniu do samych efektów 3D, to zupełnie nie czuję się powalony. Łatwiej oglądać tradycyjny film.

Ogólnie jednak saldo wychodzi bardziej na plus. Problem istnieje wszelako jeden - koszt wejściówek. Za takowy seans trzeba było wydać niemal trzykrotnie więcej, niż za zwykłe wyjście do kina. Gdyby była to różnica z grubsza kilku złotych, można by się na takowe seanse wybierać systematyczniej. Ze względu jednakowoż na to, że nierówność cenowa jest aż tak znaczna, nie planuję powtórki w najbliższym czasie.

Zachęcam jednak, ażeby chodzić na filmy. To bezsprzecznie ciekawa rozrywka, zaś zapoznanie się z filmem na dużym ekranie to zupełnie różne doświadczenie aniżeli na niewielkim monitorze w mieszkaniu. Do tego dochodzi przy tym doskonały soundsystem. No i dostępność premier jest dużo rozleglejsza. Nie ma potrzeby czekać długimi miesiącami na wydanie Blue-Ray. Chyba że zaliczacie się do tych, którzy pożyczają filmy w sieci. Zniechęcam do tego. Po pierwsze - to proceder wyraźnie wątpliwy etycznie, ale oprócz tego - częstokroć można natrafić na kiepskie wersje filmów - w wadliwej jakości, z marnym dźwiękiem, fatalnie przetłumaczone etc.

Kino 4D to nietypowe doznanie - jednorazowo, na zasadzie ciekawostki. Bez dwóch zdań jednak nie planuję chodzić na takie pokazy regularne. Nade wszystko z uwagi na ich cenę. Jeżeli wszak nigdy nie byliście, wskazane jest spróbować i wypracować sobie swoją opinię w tym temacie.

Tags: atrakcja kino