Home

Produkcje filmowe motywacją do zwiedzania świata

Super User. Opublikowano w Artykuły

Brendan FraserSkąd pochodzi niepowstrzymana ochota każdego człowieka zobaczenia wszystkiego, co pod słońcem niesamowite? Do odwiedzenia najmniejszego fragmentu globu i zrozumienia, nawet na pierwszy rzut oka przeciętnej, społeczności? Naturalnie z najzwyklejszej wrodzonej ciekawości, która jednak gaśnie w nas wraz z monotonią codzienności. Aby chęć poznania rozbudzić, wystarczy wybrać się na podróżniczy film lub serial!

Zachęta do zwiedzania świata nadchodzi, i nie jest to ważne, czy włączy się produkcję dokumentalną, jak na przykład „Grizzly Man”, który opowiada o losach ambitnego naukowca w krainie wiecznej zimy; „Spotkania na krańcach świata”, czy każdą produkcję fabularną, na przykład amerykańską ”Eat Pray Love”, albo serial „Łowcy”.

Inspirującym utożsamienia się z naturą obrazem może być też stworzony przez National Geographic ”Before the Flood” – realizacja nagrana we współpracy z popularnym amerykańskim aktorem. Realizacja ta stanowi nie tylko inspirację do podróży – to kolejne zwrócenie uwagi widza na niebezpieczeństwa, związane z globalnym ociepleniem.

Before the Flood

Po oglądnięciu materiałów, stymulujących żądzę wyjścia z domu, by entuzjazm nie ugasił się, należy natychmiast wziąć do ręki plecak i ruszać w drogę.

Szansy przeżycia przygody można szybko znaleźć. Tzw. travel clubs, czyli stowarzyszenia podróżników, sprawnie funkcjonują w dużych miejscowościach. Wystarczy sprawdzić, gdzie swoje wyjazdy zaplanowali w interesującym nas okresie czasowym i do nich dołączyć - więcej na stronie www. Osoby, które w takich klubach się zatrudniają, są prawdziwymi marzycielami i zaprowadzą w najbardziej ukryty zakątek, do którego możliwości dojścia na własną rękę zazwyczaj nie ma przeciętny turysta.

W małych składach można zobaczyć bez wyolbrzymiania – calutką ziemię. fascynującym przeżyciem będzie przejażdżka koleją transsyberyjską do Chin, lot na Kubę, bądź możliwość, by pojechać z Armenii do Gruzji. To są przykłady, a lecieć można w każdą część globu w ciekawym towarzystwie – z osobami,które zwiedzanie fascynuje, zobacz stronę solisci.pl, a scen z filmów o podróżach doświadczyli na własnej skórze.

Tags: produkcje filmowe zwiedzanie świata inspiracje