Home

Istota i znaczenia tańca towarzyskiego

Super User. Opublikowano w sztuka

music gc3f0beb77 640Szukasz ciekawej formy czynnego spędzania wolnych chwil? Wybierz taniec! Wcale nie musisz tańczyć zawodowo. To wspaniały relaks, a jednocześnie trening i możliwość utraty niechcianych kalorii. Sprawdź, jakich korzyści są w stanie przynieść Ci treningi taneczne!

Istota tańca

Czy wiesz, że taniec istniał już w epoce prehistorycznej? Jego źródłem jest poruszanie się, a więc jeden z najważniejszych elementów ludzkiego funkcjonowania, zarówno w kontekście fizycznym, jak również motorycznym. Najistotniejsze znaczenie podczas tańczenia posiada rytm, na którym opiera się także praca ludzkiego ustroju. Praca serca, oddychanie – wszystkie funkcje życiowe mają własny rytm. Tańczenie to nie tylko jedna z form rozrywki. Stanowi on także element większości dziedzictw kulturowych, jak i obrządków religijnych.

Odmiany tańca

woman g88e309b29 640Każdy może trenować taniec, który w największym stopniu jest spójny z przejawianym temperamentem i potencjałem. Co ważne, nie musisz trenować zawodowo. Plany zajęć polskich szkół tanecznych uwzględniają przeważnie taniec towarzyski i nowoczesny. Do pierwszej grupy należy m. in. tango, rumba, samba, a także fokstrot. Wszystkie odmiany tańca towarzyskiego, tańczy się z partnerem. Taniec nowoczesny można trenować zarówno pojedynczo, jak i w parze. Jego rodzajami są m. in. funk, dancehall, jazz lub hip-hop. Dużą powszechnością cieszy się także zumba, traktowana jako kombinację zajęć fitness z tańczeniem.

Tags: sztuka taniec