Home

Nowoczesna architektura a kultura

Super User. Opublikowano w sztuka

seattle g6abe43f52 640Ciekawe pod względem architektonicznym obiekty o przeznaczeniu kulturalnym można aktualnie oglądać w każdym polskim miasteczku. Od wielu lat trend ten jest nasilony i nowoczesne kina, teatry oraz muzea są powoli detalem krajobrazów miejskich. Trendy w architekturze wskazują na to, że w poszczególnych obiektach można odnaleźć dużo przeszkleń.

Systematycznie balustrady ze szkła okazują się wręcz wzorcem w tym zakresie. Można także dostrzec, że projektanci obiektów o przeznaczeniu kulturalnym coraz częściej są zdecydowani na śmiałe bryły. Kubistyczne konstrukcje z wyraźnymi częściami wyglądają śmiało oraz zwrócą uwagę osób, które do danego obiektu przychodzą. W wypadku muzeów w dalszym ciągu przeważa styl klasyczny, aczkolwiek i tu można dostrzec niewielkie metamorfozy.

Natomiast, w kinach, w teatrach lub różnego rodzaju pracowniach artystycznych balustrada na schody szklana jest już czymś standardowym. Odwiedzając konkretne wnętrza można także dostrzec, że łączy je w większej mierze otwarta przestrzeń, wyraźnie odbiegająca od klasycznych układów. Pomieszczenia w obiektach o przeznaczeniu kulturalnym są wyjątkowo funkcjonalne oraz często łączą się także z patio, w jakim odwiedzający mogą wypoczywać.

Bardzo często można dostrzec, że interesujące obiekty architektoniczne to miejsca, w których nie ma już balkonów, czy łączących przestrzenie schodków. Wszystko umieszczone jest na jednym piętrze. Można natomiast dostrzec elementy jakimi są szklana balustrada wewnętrzna łącząca kolejne pomieszczenia. To wygląda ciekawie oraz zapisze się w pamięci. W wypadku małych obiektów, jakimi są prywatne pracownie dobre wrażenie zrobi szklana balustrada na antresoli, zwłaszcza gdy jest w kolorze mlecznym lub innym aniżeli prześwitujący.

people g7c3c0b662 640Z tego powodu zlecenia na takie konstrukcje trzeba składać w przedsiębiorstwach mających dobre rekomendacje, wskazujące, że każdy z elementów taki jak mocowanie balustrady będzie wykonany solidnie. Tylko te balustrady szklane wpiszą się w całości w klimat nowoczesnego budynku. Pomieszczenia w obiektach o przeznaczeniu kulturalnym są nie tylko interesujące pod względem designerskim, lecz coraz częściej są inspiracją dla osób, które do nich przychodzą.

Tags: sztuka kultura architektura