Home

Rockowa ofensywa w 2017 r. – na które imprezy bezwzględnie należy pójść?

Super User. Opublikowano w Muzyka

gitara kasaWielbiciele gitar i zachrypniętego wokalu z niecierpliwością czekają na resztę 2017 roku. Nic nadzwyczajnego, planuje się co najmniej kilkanaście niezwykle pozytywnych koncertów, na których nie zabraknie gwiazd. Szykujcie kapitał i kupujcie bilety.

Przedstawiamy rozkład najciekawszych rockowych koncertów nadchodzących w przyszłych miesiącach. Będzie się działo także będzie do czego tańczyć pogo.

metalomaniaRok 2017 zaznacza się ogromnie ciekawie dla zwolenników mocnych brzmień. Kwiecień upłynie bez wątpienia pod znakiem Metalomanii. To festiwal z długą tradycją sięgającą 1986 roku. Wówczas to na arenie pojawili się między innymi Kat czy Turbo. Miłośnikom rocka do dziś obraca się łezka w oku na wspomnienie tamtych wydarzeń. W owym roku na scenie pojawią się między innymi Coroner, CETi czy SAMAEL. Przewiduje się wyjątkowy koncert. Pod koniec kwietnia do kraju dotrze dodatkowo wygra dźwięki Metallica. To wydarzenie od dawna oczekiwane przez amatorów metalu. Gwarantujemy, że następny raz rozniosą scenę oraz jak zazwyczaj, wykonają utwory na największym poziomie. Kształtuje się niezła zabawa również masa dobrej oraz nie wyłącznie – mocy. W maju pojawi się coś dla fanów klasyki. W Łodzi oraz w Katowicach zagra legenda od Smoke on the Water, czy Deep Purple. W tym roku band wydał kolejny album, trasa pewno jest poświęcona promocji nowego albumu. Potrafimy jednakże ręczyć, iż w programie nie zabraknie klasyków. To nie koniec legend wsytępujących w Polsce. W czerwcu w Krakowie zagra Aerosmith. Z gwarancją czerwiec będzie najintensywniejszym miesiącem, nie jedynie pod względem temperatury, ale również pod względem gwiazd koncertujących w Polsce. Coldplay, Scorpions, SOAD przypomną fanom, dlaczego warto żyć dodatkowo zaszczepią na nowo ogromne pokłady energii. Lipiec to przede wszystkim koncert takiej legendy jak Mastodon. Owa amerykańska formacja muzyczna wykonuje szeroko pojęty heavy metal. Rodzaj muzyki, który odgrywa grupa, jest ciężki do rozpoznania. W twórczości grupy słychać mnóstwo pomysłów z podobnych stylów muzycznych.

u2

 

Choć koncertów w 2017 roku w Polsce będzie kompletna masa, to nie zabraknie jednocześnie interesujących wydarzeń muzycznych poza granicami kraju. W czerwcu w Berlinie wystąpi Red Hot Chili Peppers. W lipcu na niemieckiej scenie pojawi się U2, lub może dobrze byłoby napisać „Udwa”. W październiku wystąpi niezastąpiony Nick Cave.
Warto zorganizować się na te zjawiska już dzisiaj oraz starannie wcześniej zamówić bilety. Szykujcie masę energii i szczęśliwy humor. Formuje się niezła rozwałka oraz godziny hardcorowej gry.

Tags: SAMAEL CETi Hot Chili Peppers.