Home

Kupowanie djembe i pozostałych nietypowych instrumentów muzycznych. Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Super User. Opublikowano w Muzyka

djmebeJakość sprzętu posiada kluczowy wpływ na czerpane z niego dźwięki. Pięknie stworzony bęben będzie nam służył poprzez lata, zaś melodia która z niego popłynie zrobi wrażenie na słuchających.

Niemniej, nie przeceniajmy wpływu instrumentu na swoją grę. To przede wszystkim kwalifikacje bębniarza mają wpływ na dźwięki.

Początkujący muzycy niejednokrotnie o tej regule zapominają. W każdym razie kupując djembe, warto zwrócić uwagę na niewiele istotnych składników, by instrument służył nam długo dodatkowo sprawiał jak najogromniejszą przyjemność.

Jakość Djembe ma całkiem znaczący wpływ na dźwięki jakie wyciągniemy z bębna. Bębny djembe mają parę wariantów. Dzielą się ze względu na skórę wykorzystaną do zrobienia membrany. Te mogą być wołu albo kozy.

 

koza2Osobiście polecam skórę z kozy, dźwięk jest niesamowicie delikatny również świetnie brzmi. Skóry wykorzystane do produkcji membrany mogą pochodzić z Polski lub Afryki. Szczerze polecamy drugą wersję. Afrykańskie skórki są trwalsze także twardsze, co z kolei przekłada się wprost na jakość dźwięku. Skórki średnie oraz pełniejsze pozwolą na wygranie dźwięków bardziej przejrzystych.

Skóra musi być odpowiednio oczyszczona także ogolona. Linka zastosowana do realizacji djembe winna wytrzymywać duże natężenia również umożliwić wystarczający naciąg instrumentu. Zwróćmy uwagę na obręcze, jakie powinny być mocne oraz wytrzymałe na silne obciążenia. Kolejny podział wolno wykonać ze względu na styl tworzywa wykorzystanego w budowie instrumentu. Niejednokrotnie jest to bambus lub drewno. Budowa djembe potrafi posiadac liczne dodatki, jak typowe oraz cieszące oko uchwyty oraz strojenia. Instrument winien być przystosowany do naszego wzrostu. Średnica membrany nie winna sprawiać kłopotu, jeżeli zechcemy swobodnie umieścić na niej ręce.

Poszukując odpowiedniego djembe najlepiej sprowadzić go z Afryki czy zdobyć go od człowieka, kto takie bębny sprowadza. Takie instrumenty wyraźnie brzmią najlepiej, a ich muzyka pomoże nam się przenieść w odległe krainy. Uważajmy jednak na bębny produkowane typowo pod turystów. Nie zapewniają szlachetnej wartości, to masowy wyrób. Lepiej poszukać instrumentu u lokalnego rzemieślnika, który inwestuje uczucie w produkcję instrumentu.