Jeżeli widzimy, że nasze dziecko wykazuje zdolności muzyczne, bądź chociażby zainteresowanie w tym kierunku, to warto rozważyć zapisanie go na dodatkowe zajęcia.

Może to być na przykład nauka gry na gitarze. Dzięki temu dziecko będzie wyrabiało sobie rytm oraz nauczy się, że pewne rzeczy wymagają pracy i systematyczności.

Natomiast dzięki temu, będziemy mogli wspólnie, rodzinnie grać przy rodzinnych imprezach. Oczywiście nie musi to być nauka gry akurat na gitarze – natomiast wiadomo, że to mój ulubiony instrument muzyczny. Co więcej nasze dzieci możemy posyłać na balet, czy piłkę nożną, nie musi to być muzyka. Ważne żebyśmy wyłapywali, czym się interesują.

Kto wie, może dzięki temu, że w porę wyłapiemy umiejętności naszych dzieci i wyślemy je na dodatkowe zajęcia, będziemy rodzicami gitarzysty zespołu rockowego, który będzie robił karierę na całym świecie, a my całą rodziną będziemy stać w tłumie i piszczeć z zachwytu jaki talent mamy w domu, albo nawet kto wie, rzucimy się w pogo z innymi fanami.