Home

Mieszkanie pełne sztuki

Super User. Opublikowano w Literatura

żyrafaWydaje się, że każdy umysł humanistyczny, który kocha sztukę, ma obowiązek się taką otaczać na co dzień. Mowa w tym miejscu oczywiście o naszych mieszkaniach. Nie musimy przecież ciągle ślepo podążać za najświeższymi trendami, a wykreować sobie przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, jaka będzie nas inspirować do działań. Jakim sposobem to zrobić?

Niewątpliwie na początku powinno się określić sobie priorytety jak również zastanowić nad ogólnym stylem mieszkania. Jeżeli doceniamy innowacyjność oraz małą ilość mebli, nie zagracajmy sobie pokoju za wszelką cenę. Pożądane jest pomyśleć o kolorze ścian. Niekiedy to materia mało istotna, dlatego że lwią część spośród nich okryją obrazy (więcej na ten temat później), lecz może być również i tak, iż to od tego konkretnie aspektu będzie zależało, czy w danym domu poczujemy się odpowiednio. Zastanówmy się w takim razie, czy wolimy tradycyjne, ciepłe kolory, czy raczej właśnie coś bardziej współczesnego jak na przykład biel czy też odcienie szarego. Interesującą opcją jest również tak zwany beton dekoracyjny. Wpasuje się właściwie do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy rozmawiamy o salonie czy kuchni - kliknij i zobacz. Dodaje pokojom indywidualnego, loftowego vibe'u i znakomicie sprawdzi się również jako baza domowej galerii sztuki. Beton architektoniczny jest rzecz jasna bezustannie wykorzystywany w sytuacjach, gdy pragniemy sprawić sobie cztery kąty w industrialnym stylu.

Warto się zainteresować: http://www.modernconcrete.pl/blaty-betonowe-kuchenne/

mieszkanie w betonie architektonicznym

Jak już zdecydujemy się na styl wystroju i kolor ścian, możemy przejść do tego, co najistotniejsze - innymi słowy akcesoriów. Wydaje się, że w rezydencji wielbiciela sztuki bazą będą książki. W danym pokoju możemy umieścić biblioteczkę czy regał, na jakim cały nasz zbiór lektur będzie się bardzo dobrze prezentować. To wszakże niejedyne wyjście. Książki można umieścić na półkach wiszących na ścianie. I tu pożądane byłoby zrobić rozeznanie w sieci, jakie posiadamy wariacje. Różnego rodzaju półki mogą mieć nie tylko różne wymiary, lecz także kształty oraz zastosowania. Na pewno można odnaleźć bez liku ciekawych rozwiązań. Kolejna materia to rzecz jasna obrazy. Jeżeli pragniemy, aby nasz pokój był niewielką galerią sztuki, powinno być ich co najmniej kilka. Będą się zresztą idealnie prezentować na tle nadmienionego przedtem betonu architektonicznego. Obrazy należałoby przywieszać mądrze. Musi ich być sporo, niemniej jednak również nie popadajmy w przesadę. Nie chcemy ostatecznie czuć się przytłoczeni przez sztukę.

Warto odpowiednio potraktować kwestię powiązania sprzętów i kolorów. Beton architektoniczny można dopasować nieomal do wszystkiego. Można go połączyć z cegłą, drewnem czy też wielorakimi kolorami. Jeżeli idzie wszelako o meble, to tutaj również limituje nas tylko i wyłącznie fantazja. Wbrew intuicji całkiem ładnie może wyjść integracja odświeżonych staroci z nowymi meblami. Taki śmiały ruch trzeba jednakże odpowiednio przekalkulować. Miejmy pewność, iż poczucie piękna nas nie zawodzi :)

Tags: sztuka kultura dom