Home

Obrazy filmowe i publikacje o survivalu

Super User. Opublikowano w Literatura

survival 12Filmy oraz książki o tematyce survivalu mają oddanych zwolenników. Zwłaszcza produkcje fabularne pokazywane na kinowym ekranie oraz w telewizji na życzenie, przyciągają wiele użytkowników, zapewniając nieprzeciętne przypływy producentom. Co rok udostępnianych jest minimum kilka ciekawych propozycji, w których pierwszoplanowi bohaterowie walczą o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, czy też w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia, są zdani na siebie na niesprzyjającym oraz wyludnionym terenie. Mimo iż opowieści te, choć czasami zostały zainspirowane faktycznymi zdarzeniami, zawierają dużą ilość fikcyjności, mogą być właściwą nauką przeżycia.

Sympatykom survivalu, oprócz filmowych realizacji pełnometrażowych, można polecić również seriale, czy podobne im produkcje mające cechy przewodnika. Ich prowadzącymi są często praktykujący survivalowcy, globtroterzy albo dawni komandosi, których wiedza jest w dużej mierze oparta na doświadczeniu. Z tego względu mogą być potraktowane jako wartościowe źródło pomysłów na przeżycie przy wykorzystaniu konkretnej ilości rzeczy. Często prezentują też, w co dobrze się zaopatrzyć, podopowiadają na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są warte uwagi. Dodatkowo, w niektórych formatach można porównać działanie ciekawych sprzętów, takich jak tickless lub bio insektal, których funkcją jest odstraszać owady, a również dowiedzieć się, jak istotne może być światło chemiczne w momencie, kiedy nie ma innego jego źródła. Zazwyczaj informacje prezentowane w tego rodzaju programach o przetrwaniu są nadzwyczaj wartościowe, przez co warto na nich polegać.

survival 18Nie trzeba być survivalowcem, czy przygotowywać się na niebezpieczną eskapadę, by oglądać filmy oraz przyswajać materiały na temat przeżycia w niesprzyjających okolicznościach. Rady w nich przedstawiane mogą być wykorzystane nie tylko w obliczu katastrof, ale również na co dzień. Z ich pomocą prościej będzie chociażby zaaranżować i zapakować się na wycieczkę w góry, a następnie odnaleźć się w terenie. Tak samo wartościowe są opinie przydatne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe dobrze przetrwa ekstremalne sytuacje.

Tags: filmy literatura