Home

Jak przeżyć niezapomnianego sylwestra?

Super User. Opublikowano w Rozrywka

fajerwerki na sylwestraWycieczki za granicę to nie tylko letnie urlopy. Coraz częściej ludzie wybierają inne terminy na swoje wyjazdy, często uwzględniając miejscowe święta, przez co możemy poznawać praktyki innych kultur. Świetnie też planować egzotyczne wyprawy np. na świętowanie sylwestra. A jeszcze fajniej będzie zrezygnować z urlopu all-inclusive w modnym miejscu z sztampowego biura podróży i poszukać, czy gdzieś niedaleko nie istnieje jakiś klub podróżników.

Czemu klub podróżnika zaplanuje nam niezapomniany wyjazd sylwestrowy?
1. Wydasz mniej pieniędzy - kluby nierzadko organizują nocleg poza drogimi hotelami, w dodatku często mogą liczyć na zniżki. Sylwester często nie należy do typowego urlopowego sezonu, co też decyduje o wysokości cen.
2. Nie wciągnie cię chmara turystów - nie będziesz nocować w przepełnionym hotelu i zwiedzać mało wartościowych atrakcji "pod publiczkę".
3. Zetkniesz się z inną tradycją - i to taką oryginalną, gdyż miejscowi nie mają potrzeby udawać przed turystami.

Jakie miejsce będzie najlepsze na sylwestra? Alternatyw jest co niemiara. Na przykład niezwykła Islandia zimą będzie wyglądać przepięknie. Nie przepadasz za chłodem? Nie szkodzi, możliwości jest naprawdę dużo. Może oczaruje cię sylwester w Jordanii? Doczytaj tutaj. W tamtym miejscu temperatura będzie wyższa, a do tego spotkasz całkowicie obcą kulturę - jeżeli zabierzesz ze sobą dzieci, będą mogły nauczyć się naprawdę wiele - w tym historii i tolerancji. Nawet impreza sylwestrowa może być okazją do nauki, ale w atrakcyjny sposób.

Kluby podróżników jak np. Soliści, oferują naprawdę odmienne i niebanalne podróże. Wyprawa na Islandię? Mówisz i masz. Sylwester na pustyni? Załatwią i to. Egzotyczne wyprawy organizują zwykle od lat, z łatwością poznają tubylców i prezentują z zupełnie innej strony nawet takie znane państwa jak np. Islandia. Najciekawsze miejsca to często te zupełnie lekceważone przez typowe biura podróży, które przy tym oferują dość kosztowne wycieczki. Grupa podróżników zaproponuje ci podróże niskobudżetowe, a jednocześnie niezwykłe i niezapomniane. Oczywiście, jeśli zależy ci na odkrywaniu nowych państw i kultur, a nie na opalaniu się na plaży.

A zatem dokąd pojedziesz świętować Nowy Rok? ;)

 pustynia05

Tags: sylwester impreza