Home

Niesztampowe utwory na pierwszy weselny taniec

Super User. Opublikowano w Muzyka

taniec 08Twój pierwszy weselny taniec w dniu wesela winien być poetyczny, osobisty oraz niezapomniany. W związku z tym bezsprzecznie powinieneś odszukać najlepszą muzykę na tę rewelacyjną okazję. Często okazuje się jednakże, że znalezienie odpowiedniej piosenki, która wypełni ledwo 3 minuty całego wieczoru wesela, to skomplikowane zadanie.

Jak odnaleźć najlepszą melodię?

Co roku są prowadzone wśród małżeństw rozmaite badania, jakie odkrywają jedne z najbardziej pożądanych piosenek na pierwszy weselny taniec. Nieraz okazuje się, że najatrakcyjniejszym wyborem jest „Unchained Melody” kapeli The Righteous Brothers, a blisko niej inne klasyczne utwory o namiętności autorstwa Franka Sinatry lub Elvisa Presleya. Utwór z Titanica, lub „Take my breath away” też znalazły się w zestawieniu. W głównej piętnastce znalazły się też o wiele bardziej współczesne piosenki artystów takich jak James Morrison lub Ed Sheeran.

Zaraz, zaraz - jakkolwiek tekst miał być o tych nietuzinkowych!? Naturalnie, jeśli pragniesz, by melodia na Twoim ślubie była niebanalna, zacznij od zaznaczenia na liście wszystkich powyżej jako tych, jakich trzeba jak ognia unikać.

Niestereotypowe piosenki na weselu - czym zdziwisz gości?

Jeśli spędziłeś młodość pląsając do „I Bet You Look Good on the Dancefloor”, z jakiej przyczyny nie zdecydować się na tę malowniczą, lecz kompletnie niespodzianą ofertę od Arktycznych Małpek? Ten cover utworu B. Lewis był ich dużym przebojem oraz jest uczuciowy, lecz nie jest nadmiernie ewidentny.

taniec 15Kolejnym utworem jest propozycja tak popularna, chociaż nie taka oczywista - ku jej czci nazwali spory kontynent: „Africa” od Toto. Zatańcz swój wyjątkowy taniec do tej charakterystycznej piosenki z lat osiemdziesiątych, a goście będą zafascynowani oraz - zaszokowani!

Mimo to, jeśli Twoje wesele jest w stylu rock'n'roll czy też retro, to muzyczny motyw z musicalu Grease „Summer Nigths” byłaby to olśniewająca choreografia na pierwszy taniec. Jeśli chcecie pójść na całość - zdołacie nawet odtworzyć scenę z filmu w klimacie teatru muzycznego. To dopiero byłoby nieszablonowe!

Tags: muzyka taniec